Stań się elastyczny, wydajny i produktywny dzięki zintegrowanemu rozwiązaniu

Stań się elastyczny, wydajny i produktywny dzięki zintegrowanemu rozwiązaniu

Jako dostawca usług logistycznych doskonale wiesz, jak różnorodne mogą być Twoje procesy logistyczne. Być może koncentrujesz się przede wszystkim na magazynowaniu, ale wykonujesz również pewne czynności transportowe. Być może transport jest Twoim głównym obszarem działalności, a w odpowiedzi na oczekiwania klientów oferujesz również podstawowe usługi magazynowe. Być może dostrzegasz możliwości zwiększenia obrotów poprzez rozszerzenie zakresu usług, a może nawet jesteś zmuszony do zmiany, ponieważ w sektorze Twoich klientów (chwilowo) sytuacja nie układa się najlepiej. Pomyślmy na przykład o konsekwencjach, jakie pandemia wywarła na różne sektory logistyczne. A co ze wszystkimi innymi procesami biznesowymi niezwiązanymi z logistyką, takimi jak fakturowanie, CRM czy analiza danych?  Jestem pewien, że doskonale wiesz, że wszystkie one muszą zostać usprawnione.

Możesz to oczywiście robić w arkuszach kalkulacyjnych, za pomocą wielu systemów informatycznych lub nawet na papierze. A może masz jeden, konkretny problem? W takim razie możesz skorzystać z najlepszego rozwiązania w swojej klasie. Pozwala to osiągnąć szybkie rezultaty w krótkim czasie. Ale czy kiedykolwiek spojrzałeś na możliwości zintegrowanego rozwiązania? Będziesz miał wszystkie swoje procesy razem w jednej bazie danych. Innymi słowy, jeden usprawniony proces biznesowy. W dłuższej perspektywie pozwoli to zaoszczędzić czas, koszty i zapewni lepszy wgląd w logistykę i procesy biznesowe.

Pięć powodów, dla których warto wybrać zintegrowane rozwiązanie

Poniżej przedstawiam pięć głównych powodów, które sprawiają, że Twoja firma może wiele zyskać. Dzięki temu nie będziesz już dłużej ograniczany w zakresie elastyczności, produktywności oraz zdolności Twojej organizacji do wprowadzania innowacji i rozwoju.

1. Wydajność procesu

Przede wszystkim, możesz efektywnie organizować i usprawnić różnorodne procesy dzięki zintegrowanemu rozwiązaniu. Nie pracując z różnymi systemami, ale tylko z jednym rozwiązaniem, unikniesz powielania, a skomplikowane łącza nie będą już konieczne. Niezależnie od tego, czy chodzi o zarządzanie zamówieniami, cross-docking, umowy kontraktowe, fakturowanie, udostępnianie informacji czy generowanie raportów, możesz zarządzać tym wszystkim w jednym systemie. Ręczne i czasochłonne prace administracyjne należą już do przeszłości. Ponadto, nie marnując wydajności pracowników, oszczędzasz czas i zmniejszasz prawdopodobieństwo wystąpienia błędów. Dzięki czemu Twoja organizacja może wprowadzać innowacje i rozwijać się, zamiast pozostawać w tyle.

2. Wgląd i przejrzystość procesów

Po drugie, zintegrowane oprogramowanie zapewnia wgląd i przejrzystość procesów, dzięki czemu zawsze masz wgląd w najnowsze statusy w czasie rzeczywistym. Informacje oparte na danych są niezbędne, gdy trzeba podejmować ważne decyzje. Ponieważ wiesz, że mierzyć to wiedzieć! Możesz łatwo uzyskać wgląd w swoje dane, bez konieczności przeklikiwania się przez różne systemy. Co więcej, w jednej bazie danych masz informacje z różnych poziomów organizacji: zaległe faktury, stan zapasów magazynowych lub ważne wskaźniki KPI dla określania strategii. Dane te można łatwo odczytać za pomocą narzędzia Analytics w 3PL Dynamics.

3. Z łatwością udostępniaj informacje swoim klientom i dostawcom

Oprócz tego, że sam chcesz mieć wgląd w swoje procesy, również Twoi klienci chcą wiedzieć: „Jaki jest aktualny status zamówienia?”, „Gdzie znajduje się zamówienie?” lub „Ile towaru macie w magazynie?”. Dzięki zintegrowanemu rozwiązaniu dostarczenie klientowi wszystkich potrzebnych informacji to bułka z masłem. Za jednym naciśnięciem przycisku masz wgląd w aktualny status i stan oraz szybko i łatwo udostępnisz informacje za pośrednictwem poczty e-mail, EDI lub umożliwisz klientom całodobowy wgląd poprzez portal internetowy.

4. Łatwość obsługi dla użytkownika.

Kiedy w organizacji używane są różne systemy, może to powodować dezorientację wśród pracowników. Jedna informacja musi być wprowadzona w systemie A, druga w systemie B, a dział finansowy musi być również poinformowany za pomocą systemu C. Można również zauważyć, że systemy te różnie się obsługa np. w systemie A przycisk wysyłania znajduje się na dole, w systemie B na górze, a w systemie C wysyłanie działa automatycznie. Używając tylko jednego systemu wszystko jest od razu jasne, co przyczynia się do łatwości obsługi. Pracownicy muszą znać tylko jedno rozwiązanie, dzięki czemu z łatwością odnajdą się w systemie. Pozwala to zaoszczędzić wiele niepotrzebnego chaosu!

5. Optymalizacja zarządzania

Na koniec chcesz mieć pewność, że Twój system biznesowy działa nieprzerwanie i nadal będzie funkcjonował. Gdy używasz kilku różnych rozwiązań integracja, utrzymanie i aktualizacja ich może kosztować dużo czasu i pieniędzy. Dzięki zintegrowanemu rozwiązaniu masz do czynienia tylko z jednym dostawcą, a nie z wieloma różnymi ekspertami. Twoje oprogramowanie nie będzie już przestarzałe, ponieważ system jest łatwy do aktualizacji. Jeśli zamierzasz rozszerzyć swoją działalność o nowe procesy lub pozyskać nowych klientów, wówczas musisz wprowadzać wszystkie dane do jednego systemu. A jeśli będziesz potrzebować nowych funkcjonalności wtedy wiesz dokładnie, z kim się skontaktować.

Rozwiązanie Best of Breed, a rozwiązanie zintegrowane

Krótko mówiąc, zintegrowane rozwiązanie ma wiele zalet. Jeśli masz jeden konkretny problem, to rozwiązanie Best of Brees jest dobrym sposobem na osiągnięcie wyników w krótkim okresie czasu. Jednak jako organizacja logistyczna chcesz bez wysiłku usprawnić wszystkie swoje różnorodne procesy. Zintegrowane rozwiązanie oferuje połączenie różnych najlepszych rozwiązań Best of Brees eliminując potrzebę skomplikowanych połączeń między nimi. Dzięki temu osiągach większą wydajność, przejrzystość i optymalizację, a także oszczędzasz czas i pieniądze.

Gotowy na zintegrowane rozwiązanie?

Jesteś ciekawy możliwości, jakie oferuje nasze zintegrowane rozwiązanie dla Twoich procesów logistycznych? 3PL Dynamics to standard branżowy szczególnie dedykowany dla dostawców usług logistycznych w zakresie magazynowania, transportu i spedycji. Dzięki kompleksowemu, modułowemu rozwiązaniu, oprogramowanie to spełnia wszystkie Twoje potrzeby. Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas i dowiedz się co możemy zrobić dla Ciebie.

Pozostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *