Botrans – droga do chmury Business Central

Botrans – droga do chmury Business Central

Migracja do chmury to rozwiązanie dla klientów poszukujących wysoce dostępnych, bezpiecznych i elastycznych rozwiązań. Transformacja cyfrowa w ostatnich latach znacząco przyspieszyła, a migracja do chmury staje się standardem, na który decyduje się coraz więcej firm.

Na ten krok pod koniec 2023 roku zdecydowała się mieszcząca się w sercu Kaszub firma BOTRANS – zajmująca się od ponad 30 lat transportem i spedycją w kraju i na terenie Europy.

„Nie trzeba już nikogo przekonywać, że w dzisiejszych czasach chmura jest kluczowym elementem strategii każdej chcącej się rozwijać firmy. My to wiedzieliśmy. Pytanie, które sobie zadawaliśmy nie brzmiało – czy migrować? Ale Kiedy?” – podkreśla Zdzisław Radelski, Prezes Spółki Botrans z Kościerzyny.

Rozwiązanie on-premise, z którego korzystała do tej pory kościerska spółka nie było w stanie zagwarantować już stabilności i bezpieczeństwa. Dodatkowo wymagało regularnych inwestycji w jego rozwój i utrzymanie. Tymczasem rozwiązania chmurowe gwarantują regularne aktualizacje, otrzymujemy system, który żyje zgodnie z rytmem przedsiębiorstwa i dostosowuje się do zmian w nim zachodzących. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest łatwość wprowadzania zmian i możliwość zarządzania systemem z poziomu aplikacji mobilnej.

„Jednym z największych dylematów i wyzwań firm korzystających nadal z oprogramowania on-premise są posiadane modyfikacje i próba ich przeniesienia do chmury, a także zagwarantowanie firmie szeroko pojętego cyberbezpieczeństwa  – zaznacza Tomasz Tubielewicz, właściciel IBSC.pl firmy odpowiadającej za przejście firmy BOTRANS do chmury.

Wszyscy pamiętamy czasy gdy systemy ERP były dostosowywane do potrzeb Klienta. Ciągłe modyfikacje z czasem doprowadziły do utraty elastyczności i problemów z aktualizacjami – kontynuuje. Rozwiązaniem tych problemów jest chmura – pamiętajmy, że jej koncepcja opiera się na współdzieleniu zasobów IT z innymi firmami – podsumowuje.”

Obecnie Firmy potrzebują ciągłych innowacji, chcą aby ich rozwiązania były zawsze aktualne i szybko działały dlatego coraz częściej decydują się na standard branżowy, który daje im gwarancję niezawodności. Należy pamiętać, że na przestrzeni lat „standardowe” rozwiązania znacznie się rozrosły i coraz częściej posiadają rozszerzenia branżowe.

Firmy decydujące się na migracje do chmury płacą wyłącznie za te usługi, z których korzystają i nie inwestują w infrastrukturę. Nowe zasoby uruchamiane są niemal natychmiast i klient otrzymuje kopie zapasową, na której może polegać.

„Decydując się na migracje do chmury Microsoftu wiedzieliśmy, że nie możemy sobie pozwolić na długie przestoje – stwierdza Zdzisław Radelski, Prezes Spółki BOTRANS z Kościerzyny.

Dlatego zwróciliśmy się do naszego długoletniego partnera technologicznego – IBSC.pl, który przeprowadził cały proces sprawnie, w minimalnym stopniu zakłócając naszą działalność operacyjną – kontynuuje.”

Dziś mogę stwierdzić, że ta decyzja umożliwia nam prowadzenie działalności w sposób bardziej efektywny i daje nam większą kontrolę nad środowiskiem IT. Nasza działalność opiera się na danych. To dzięki dostępowi do danych w czasie rzeczywistym z dowolnego urządzenia mobilnego możemy jeszcze szybciej i sprawniej niż kiedykolwiek reagować na potrzeby rynku, naszych klientów i wyprzedzać branżowe tempo innowacji – podsumowuje Zdzisław Radelski.

Pozostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *