Podgląd planowania transportu dzięki Dime.Scheduler

Podgląd planowania transportu dzięki Dime.Scheduler

Jako dostawca usług logistycznych chcesz zapewnić swoim klientom jak najlepszą obsługę. Czy jesteś przewoźnikiem? Jeśli tak, to zajmujesz się więc każdego dnia dostarczaniem właściwych produktów do właściwego miejsca we właściwym czasie. Może to brzmi prosto, ale wiesz lepiej niż ktokolwiek inny, że w praktyce jest to nie lada wyzwanie. To oczywiste, że chcesz planować wysyłki do swoich klientów w sposób jak najbardziej efektywny i ekonomiczny, aby zwiększyć swoje marże. Dlatego też zawsze starasz się optymalizować wykorzystanie floty i maksymalizować dyspozycyjność swoich kierowców. Optymalne planowanie transportu jest jednak łatwiejsze niż jego realizacja. Planiści muszą brać pod uwagę różnego rodzaju czynniki, takie jak dostępność sprzętu i kierowców oraz, oczywiście, wymagania klientów. Nic więc dziwnego, że czasami trudno jest dostrzec wszystkie aspekty. Graficzne narzędzie do planowania daje możliwość wizualnego wglądu we wszystkie te czynniki i dostarcza planistom odpowiedzialnym za transport odpowiednich informacji, aby szybko i efektywnie mogli optymalnie je wykorzystać. W tym artykule przedstawiamy możliwości i zalety graficznego narzędzia do planowania transportu Dime.Scheduler.

Co to jest Dime.Scheduler?

Dime.Scheduler jest graficznym narzędziem do tworzenia harmonogramów dla Microsoft Dynamics 365 Business Central. To narzędzie bezproblemowo integruje się z systemem TMS i oferuje Twoim planistom transportu wizualne rozwiązanie, które ułatwia ich pracę. Dime.Scheduler jest w pełni oparty na stronie internetowej i oferuje responsywny interfejs użytkownika z funkcjonalnością przeciągnij i upuść. Narzędzie do planowania zapewnia wgląd w to, jakie przesyłki należy zaplanować, jaki sprzęt i kierowcy są dostępni oraz jak można je zorganizować w najbardziej efektywny sposób. Dzięki niemu planowanie tras i przesyłek oraz przypisywanie ich do sprzętu i personelu staje się dziecinnie proste.

„Przy planowaniu zleceń i wysyłek punktem wyjścia jest zawsze utrzymanie kosztów transportu na jak najniższym poziomie, punktualność i monitorowanie jakości naszych usług. Aby to zrealizować, bardzo ważny jest dobry wgląd. Dime.Scheduler oferuje ten graficzny wgląd, który umożliwia nam optymalizację planowania transportu. „

– Albert van de Ridder, kierownik ICT w Jonker & Schut

Zalety Dime.Scheduler

Użycie graficznej tablicy planowania od samego początku przynosi korzyści dla Twojej działalności transportowej. Zapewnia on wizualny wgląd w planowanie transportu, przyspiesza proces planowania i zmniejsza ryzyko błędów.

„W Jonker & Schut wspieramy całą naszą działalność magazynową, transportową i finansową za pomocą zintegrowanego rozwiązania 3PL Dynamics. Dime.Scheduler jest miłym dodatkiem do tej całości dla naszych planistów transportu.”

– Albert van de Ridder, kierownik ICT w Jonker & Schut

1. Wizualny podgląd do planowania transportu

Z pomocą graficznej tablicy planowania można łatwo planować i przydzielać przesyłki. Do zadania można przypisać różne zasoby, takie jak ciężarówki, przyczepy i kierowcy. Dzięki funkcji wizualnej Dime.Scheduler, Twoi planiści otrzymują przejrzysty graficzny obraz planowania transportu i planowanych podróży. Nadchodzi nowe zamówienie? Wtedy będzie to zaplanowane w mgnieniu oka.

2. Przyspiesz swój proces planowania

Graficzna plansza ułatwia wyznaczanie najszybszej trasy i łączenie przejazdów. Zamiast korzystać z różnych systemów, aby uzyskać jasny wgląd w podróże i lokalizacje, Dime.Scheduler pozwala na przeglądanie tras na mapie i połączyć je w jedną podróż. Dime.Scheduler jest zintegrowany z Twoim środowiskiem Dynamics, dzięki czemu podróż jest bezpośrednio widoczna w systemie TMS.

3. Zmniejszenie prawdopodobieństwa wystąpienia błędów

Dzięki integracji ze środowiskiem Dynamics, wprowadzanie informacji do różnych systemów należy do przeszłości. Dzięki temu unikniesz sytuacji, w której Twoi planiści będą bez końca zajęci wpisywaniem tych samych informacji w kółko i zmniejszysz szansę na błędne wpisy. Mniej błędów zostanie przeoczonych i kierowca nie będzie trafiał pod niewłaściwy adres. Innymi słowy, planowanie transportu staje się nie tylko prostsze i szybsze, ale także mniej podatne na błędy.

Wizualne wsparcie dla planowania transportu

Czy chcesz zoptymalizować swoje planowanie transportu? A może chciałbyś wesprzeć swoich planistów wizualnym narzędziem do planowania? Jeśli tak napisz do nas!

Pozostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *