Business Central – bądź zawsze na fali

Business Central – bądź zawsze na fali

Aktualizacje stały się nieodłącznym aspektem w świecie informatycznym. Aktualizuje się niemal wszystko. Samsung i Apple przeprowadzają comiesięczne aktualizacje na swoich smartfonach, a Google regularnie aktualizuje również przeglądarkę i systemy. Nie ma dnia, żeby na naszych urządzeniach nie pojawiła się informacja o obowiązkowej, dostępnej aktualizacji.

Tak, wiem, te powiadomienia są dość irytujące i większość z Was przekłada je na później, ale czy takie podejście jest słuszne?

Business Central – bądź zawsze na fali

Aktualizować czy nie aktualizować – oto jest pytanie?!

Tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa – aktualizować powinniśmy zawsze. Na nic zda się nawet najlepszy program antywirusowy jeżeli nie będzie on posiadał bieżącej bazy wirusów. Analogicznie -nawet najlepszy system nie będzie w pełni bezpieczny ani tym bardziej wydajny bez ciągłych aktualizacji. Nie chodzi jednak tylko o komfort pracy, ważniejszą kwestią jest przewaga technologiczna dostarczana wraz z każdą nową wersją. Używając przestarzałej technologii nie będziemy wstanie nadążyć nad ciągle zmieniającym się rynkiem i potrzebami naszych klientów.

Business Central – co nas czeka w 2020 roku?

Również Microsoft, a tym samym i my przywiązujemy wielką wagę, aby oferowane przez nas rozwiązanie Dynamics 365 Business Central było bezpieczne i spełniało wszystkie oczekiwania, a nasi kliencie pracowali zawsze na najnowszej wersji. Jeszcze kilka lat temu pamiętam, jak aktualizacje wypuszczane raz do roku były dużym osiągnięciem. Dziś Microsoft takie aktualizacje udostępnia dwa razy do roku, co 6 miesięcy (Fala 1 – Kwiecień i Fala 2- Październik). Dzięki temu stale zwiększa bezpieczeństwo i możliwości systemu.

Na początku kwietnia Microsoft opublikował nową wersję Business Central. Co zmienia się wraz z tą aktualizacją?

Business Central – bądź zawsze na fali

„Nowy” klient WWW

Klient Web w Microsoft Dynamics 365 Business Central nie jest niczym nowym. Dostępny był już od 2012 roku, kiedy została wydana wersja NAV 2013. Przez te lata Microsoft sukcesywnie optymalizował klienta WWW i przygotowywał się do ostatecznej rezygnacji z klasycznego, nieco już archaicznego rozwiązania. Już dziś klient WWW zapewnia identyczną funkcjonalność jak jego poprzednik. Dzięki nowym rozwiązaniom, łatwiejszemu procesowi aktualizacji i przyjaznemu dla użytkownika wyglądzie, klient WWW powoli podbija serca użytkowników. Uzyskują oni dostęp do Business Central w przeglądarce, aplikacji komputerowej Windows 10, aplikacjach mobilnych na Androida i iOS lub w Outlooku. 

Wraz z wycofaniem klienta Windows znika również starsze środowisko programistyczne (znane również jako C / SIDE). Nowoczesne środowisko programistyczne oparte na Visual Studio Code i nowym języku AL stanowi duży krok do przodu pod względem technologicznym, niwelując ograniczenia z którymi musieli mierzyć się programiści.

Business Central – bądź zawsze na fali

Najważniejsze korzyści płynące z nowej wersji

Dynamics 365 Business Central zapewnia kompleksowe rozwiązanie dla małych i średnich firm. Od momentu uruchomienia w kwietniu 2018 r. Business Central widzimy rosnące zainteresowanie firm chcących dołączyć do cyfrowej rewolucji. W wiosennej wersji inwestycje w Business Central koncentrują się na:

  • filarach sytemu – wydajność, niezawodność i wsparcie, aby sprostać wymaganiom szybko rosnącej bazy klientów,
  • zwiększeniu produktywności/wydajności użytkowników – ta wersja kontynuuje model zwiększania wydajności pracy dzięki ulepszeniom nowoczesnego klienta WWW, usprawnieniu wprowadzania danych i oczekiwanym funkcjom, takim jak chociażby automatyczne tworzenie cyklicznych wierszy sprzedaży i zakupu na dokumentach.
  • ekspansji geograficznej – tegoroczna pierwsza fala dodaje możliwość instalacji tłumaczeń w wielu językach dla każdego dzierżawcy. Ponadto fala ta dodaje lokalizacje dla Słowenii, Chorwacji, Łotwy, Węgier, Peru i Kolumbii. Lokalizacja dla Brazylii i Indii nastąpi w późniejszym terminie.
  • rozwijaniu najważniejszych funkcji wymaganych przez klientów. Business Central nadal koncentruje się i szuka rozwiązań dotyczących ulepszeń dla klientów. Spośród pomysłów zgłaszanych przez użytkowników z całego świata wybierane i rozwijane są te, które uzyskują pozytywny odzew, jak chociażby uzgodnienia bankowe.
  • narzędzia do migracji klientów. Aby ułatwić przeniesienie obecnych klientów Dynamics do Business Central online, zostały wprowadzone ulepszenia w zakresie selektywnej migracji nabywców i dostawców z systemu Dynamics GP oraz ulepszenia migracji konfiguracji kont Dynamics GP.

Jeśli jesteś ciekawy możliwości nowej wersji Business Central i chcesz być na bieżąco z najnowszymi funkcjami śledź naszego bloga.

Pozostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *