Zapomnij o opóźnieniach. Aktualizuj zapasy

Zapomnij o opóźnieniach. Aktualizuj zapasy

Jak często Twoi klienci proszą o wgląd w ich aktualne stany magazynowe? Ile razy Twoi pracownicy musieli przeznaczyć co najmniej jeden dzień na liczenie stanów magazynowych. Albo zamówienie priorytetowe wymagało kompletacji, ale stan zapasów się nie zgadzał. Doskonale wiemy, że przeprowadzenie inwentaryzacji nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać.

W dzisiejszych czasach znaczenie danych w czasie rzeczywistym jest coraz większe i trzeba na bieżąco kontrolować prawidłowy stan magazynowy. Dzięki temu nie będziesz zaskoczony, gdy klient zwróci się z zapytaniem o aktualne stany magazynowe lub otrzymasz priorytetowe zamówienie. Zapobiegaj powstawaniu zakłóceń, frustracji, a zwłaszcza dodatkowych kosztów. Kontroluj swoje stany magazynowe efektywnie i regularnie. Inwentaryzacja ciągła może Ci to umożliwić.

Wydajność jest kluczem do sukcesu

Inwentaryzacja ciągła (Cycle Counting) umożliwia regularne zliczanie zapasów, dzięki czemu towary w magazynie są zawsze aktualne, a liczba występujących błędów zmniejsza się. Zmniejsza się również czas potrzebny na przeprowadzenie procesu inwentaryzacji dzięki czemu operatorzy logistyczni przestają tracić pieniądze. Prowadzenie procesu inwentaryzacji ciągłej może być konfigurowalne w wielu aspektach. Między innymi można utworzyć zadanie liczenia przy każdym pobraniu, a także istnieje możliwość podziału pracy pomiędzy różnych pracowników. Pracownicy, którzy mają wolny czas, mogą na przykład rozpocząć nowe zadanie liczenia.

Śledzenie stanów magazynowych za pomocą inwentaryzacji ciągłej (Cycle Counting) jest procesem ciągłym. Dzięki temu nie musisz już sporządzać corocznych inwentaryzacji dla całego magazynu. Stany magazynowe są sprawdzane na bieżąco i zawsze aktualne.

Państwa życzenie jest dla nas rozkazem

Dzięki naszemu rozwiązaniu możesz szybko i w prosty sposób reagować na oczekiwania klientów. Teraz gdy klient poprosi Cię o aktualny stan swoich zapasów, będziesz mógł go podać od razu. Dodatkowo możesz wprowadzić podział na towary szybko i wolno rotujące. Możliwe jest zaprojektowanie modułu w taki sposób, aby towary „A” było liczone co tydzień, „B” były zliczane co miesiąc, a „C” co roku. Albo jeśli wolisz, możesz ustawić moduł dla poszczególnych klientów. Na przykład, stan magazynowy klienta X jest liczony co tydzień, podczas gdy klient Y decyduje, że wystarczy mu aktualizacja miesięczna. Dzięki temu będziesz szybciej reagować na prośby klientów.

Unikaj kłopotliwych sytuacji, nie daj się zaskoczyć

Oprócz zwiększenia wydajności i poprawy poziomu obsługi, kolejną zaletą jest to, że pracownikom kompletującym zamówienia nigdy więcej nie będzie brakowało towarów na magazynie. Używając inwentaryzacji ciągłej  (Cycle Counting) minimalizujesz ilość różnic pomiędzy Twoim systemem, a rzeczywistym stanem magazynowym. W przypadku, stosowania inwentaryzacji standardowej, zapasy są liczone znacznie rzadziej i stany zapasów mogą być nieprawidłowe, a Twój pracownik będzie musiał przeliczyć stany magazynowe przed przystąpieniem do realizacji zamówienia. Jak widzisz, inwentaryzacja ciągła oszczędza czas, energię i pieniądze, a także chroni Ciebie i Twoich pracowników przed nieprzewidzianymi niespodziankami i przyspiesza obsługę.

Nie daj się zaskoczyć! Zapobiegaj opóźnieniom

Chcesz dowiedzieć się więcej o module inwentaryzacji ciągłej, a może potrzebujesz pomocy przy wdrożeniu modułu we własnym magazynie? Skontaktuj się z nami – chętnie pomożemy!

Pozostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *