Oblicz automatycznie pojemność swojej lokalizacji

Oblicz automatycznie pojemność swojej lokalizacji

Ostatnio nasze życie, biznesy oraz nauka przeniosło się i odbywa online. To dotyczy praktycznie wszystkiego – tego jak się komunikujemy, skąd uzyskujemy informacje i gdzie robimy zakupy. Nieważne, czy są to artykuły spożywcze, elektronika czy meble – wszystko można dostać w Internecie. Oczywiste jest, że ten trend ma bezpośredni wpływ na Twoją działalność jako dostawcy usług logistycznych. Rozwój handlu elektronicznego doprowadził do tego, że duża część dostawców usług logistycznych rozszerzyła swoje oferty o e-usługi. Dlatego też i my rozszerzyliśmy 3PL Dynamics o wiele nowych funkcjonalności, które pomogą Ci zoptymalizować procesy e-realizacji.

Nowe miejsce pracy, nowi klienci

Trend w kierunku e-commerce pociąga za sobą wiele zmian, w tym zmianę profilu Twoich klientów. Tam, gdzie wielu z Twoich obecnych klientów skupia się na jednej konkretnej grupie produktów, sklep internetowy może zaoferować wszystkie rodzaje towarów. Towary te mogą być zarówno dużych gabarytów – takie jak sprzęt AGD – ale również bardzo małe np. artykuły biurowe, szczoteczki do zębów, długopisy lub magnesy. Twoi klienci, właściciele sklepu internetowego, oczekują, że nie będą musieli dużo płacić za przechowywanie tego typu artykułów, które ich zdaniem nie zajmują prawie żadnego miejsca.

Obliczcie swoją pojemność dla każdej lokalizacji

Z tego powodu opracowaliśmy nową funkcjonalność: obliczenie pojemności lokalizacyjnej. Na kartotece artykułu klienta znajduje się teraz dodatkowy przycisk o nazwie ” Pojemność sortowania lokalizacji”. Jest to nowa tabela, która jest wykorzystywana przez system do sprawdzania wymiarów, rodzaju lokalizacji i Twoich artykułów, a także do obliczania maksymalnej ilości towarów, które mogą być przechowywane w tej lokalizacji. Oczywiście, Twoje podstawowe dane muszą być dokładne, aby mogło się to udać.

Po uruchomieniu tej operacji wyświetlona zostanie strona główna. Można na niej uruchomić obliczenia na podstawie filtrów. Następnie będziesz musiał zdecydować, co się stanie, jeśli pojawi się komunikat o błędzie. Może to nastąpić, jeśli wymiary nie zostaną wprowadzone lub zostaną niepoprawnie wprowadzone. Po poprawnym zdefiniowaniu będziesz miał pewność, że proces stanie się niezawodny.

Oblicz automatycznie pojemność lokalizacyjną

Dodatkowo dodano funkcję obsługi procesu. Dzięki temu zautomatyzujesz obliczenia. Będziesz przechowywał towary w już obliczonej lokalizacji. Na podstawie wymiarów danego produktu i lokalizacji system może obliczyć, czy jest jeszcze miejsce na artykuł w tej lokalizacji.

Od obliczenia pojemności lokalizacji do  strategii alokacji

Korzystając z powyższego rozwiązania, uzyskasz lepszy obraz wydajności Twojej lokalizacji. Dodatkowo funkcja ta umożliwia sprawdzenie ilości towarów znajdujących się na magazynie oraz ilości towarów w Twojej lokalizacji. Następnie system zdecyduje, czy nowa partia towaru zostanie przyjęta, czy nie. To ograniczenie jest aktywowane automatycznie w Twoich strukturach magazynowych i dzięki temu 3PL Dynamics wyznaczy Ci najlepszą możliwą lokalizację magazynową.

Pozostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *