Zapobiegaj powstawaniu korków i bez wysiłku zarządzaj przepływem pracy w dokach

Zapobiegaj powstawaniu korków i bez wysiłku zarządzaj przepływem pracy w dokach

Jako dostawca usług logistycznych na pewno znasz ten problem: wszystkie doki są pełne, a ciężarówki czekają w kolejce na załadunek. Przewoźnicy wysyłają wiele ciężarówek w tym samym czasie, co prowadzi do niepotrzebnych zatorów w pracy. Można jednak wyeliminować te dobrze znane godziny szczytu i poza szczytem. Możesz też z wyprzedzeniem zaplanować potrzebne zasoby. Czy zdarza się, że Twoi pracownicy są wręcz zalewani dostawami? A może przewoźnicy skarżą się na długi czas oczekiwania na platformach załadunkowych i rozładunkowych? Dzięki rezerwacji czasu pracy takie sytuacje to już przeszłość. W tym artykule omówimy system rezerwacji czasu pracy i przedstawimy korzyści dla Twojej firmy.

WMS Advanced Timeslot Management

Dzięki modułowi „WMS Advanced Timeslot Management” możesz zaoferować swoim dostawcom i przewoźnikom możliwość cyfrowej rezerwacji przedziału czasowego. Dzięki temu ciężarówka zostanie załadowana lub rozładowana bez konieczności oczekiwania. W ten sposób można zmniejszyć czas oczekiwania, zachować uporządkowane planowanie i zobaczyć w czasie rzeczywistym, kiedy i co zostanie dostarczone, łącznie z powiązanymi terminami.

Zarządzanie przedziałami czasowymi w systemie WMS

Połączenie systemu WMS z modułem rezerwacji czasu pracy pozwala nie tylko na rezerwację czasu pracy, ale również na sprawdzenie, co jeszcze jest w drodze. Dzięki tej integracji unikniesz podwójnej pracy i możesz połączyć zlecenia przychodzące i wychodzące z trasą. Na pierwszy rzut oka widać wszystkie zaplanowane godziny wyjazdu i to, kto już się zarejestrował. Dzięki temu oszczędzasz czas i możesz skupić się na optymalizacji bieżącego procesu, zamiast wydzwaniać po swoich dostawcach.

Przedziały czasowe dla każdego przewoźnika

Możliwość utrzymania ścisłego harmonogramu pozwala uniknąć korków w miejscach załadunku i rozładunku. System umożliwia również nakładanie ograniczeń na poszczególnych przewoźników. Na przykład, możesz nie zezwalać na pewne godziny lub oferować przewoźnikom określone dni jako opcję. Inną możliwością jest obliczenie, jak długo potrwa rozładunek. Na przykład za pomocą liczby palet załadowanych na ciężarówkę, dzięki czemu doki mogą być obsługiwane efektywnie. Można również ustalić, jak często przewoźnik może dokonywać rozładunku. Po początkowych konfiguracjach dokonanych przez naszego konsultanta, możesz w pełni samodzielnie zarządzać powyższymi funkcjami.

O krok dalej

Dzięki automatyzacji procesu nie musisz się już martwić o rejestrację przewoźników i/lub dostawców. Dzięki systemowi Timeslot Management przewoźnicy z wyprzedzeniem rezerwują przedział czasowy, a na stronie internetowej mogą sprawdzić, kiedy został on zarezerwowany i w razie potrzeby go zmienić. Możliwe jest również automatyczne przeprowadzanie całego procesu rejestracji, zgodnie z którym system ustala, czy kierowca jest na czas i np. automatycznie udziela dostępu do właściwego doku rozładunkowego (do tego wymagany jest również moduł Gate Access). Dzięki temu nie ma kolejek, nie ma zamieszania i nie ma błędów.

Wgląd w rozkład czasu załadunku i rozładunku

Wszystkie zarezerwowane przedziały czasowe są wyraźnie widoczne w systemie WMS i mogą być kontrolowane. Ponadto możliwa jest analiza na podstawie planowanego czasu przyjazdu, rzeczywistego czasu przyjazdu oraz planowanego i rzeczywistego czasu wyjazdu. Na tej podstawie można efektywnie zaplanować czas pracy i zapewnić firmie optymalny rozwój.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat rezerwacji czasu pracy? A może chcesz dowiedzieć się, jak moduł WMS Advanced Timeslot Management może wspomóc Twoje procesy? Napisz do nas.

Pozostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *