Uzyskaj szybki i przejrzysty wgląd w swoje zapasy

Uzyskaj szybki i przejrzysty wgląd w swoje zapasy

Na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy popyt, wskaźnik rotacji i popularności niektórych towarów w Twoim magazynie uległy znacznemu zachwianiu. Domowe artykuły sportowe, żywność i narzędzia dla majsterkowiczów w ostatnim czasie są jak gorące bułeczki, po które każdy chętnie sięga, podczas gdy inne produkty mogą zalegać w Twoim magazynie znacznie dłużej. To właśnie teraz zarządzanie zapasami jest testowane do granic możliwości. Jako dostawca usług logistycznych wiesz lepiej niż ktokolwiek inny, że utrzymywanie zapasów we właściwy sposób nie jest wcale łatwą pracą. Jak można zminimalizować opóźnienie spowodowane brakiem zapasów? I jak zwiększyć satysfakcję Twoich klientów? Nasza nowa funkcjonalność w 3PL Dynamics może Ci to ułatwić.

Uzyskaj szybki i przejrzysty wgląd w swoje zapasy

Szybko analizuj swoje zamówienia

Załóżmy, że Twój pracownik próbuje wydać partię zamówień, jednak przy niektórych z nich od razu pojawia się komunikat o błędzie. Niezależnie od tego, jak bardzo pilnujesz i dbasz o zarządzanie zapasami i na bieżąco je aktualizujesz, z pewnością nie jest to sytuacja nie do pomyślenia. Dzięki nowej funkcjonalności możesz sprawnie przeprowadzić analizę stanu zapasów i zobaczyć, co jest przyczyną błędu.

Przyczyna błędu

Otwierasz zlecenie i rozpoczynasz analizę. W ten sposób możesz od razu zobaczyć, której linii w zamówieniu brakuje i – co ważniejsze – dlaczego wyświetla komunikat o błędzie. Oprócz tego, że istnieje możliwość wystąpienia niedoboru magazynowego, komunikat o błędzie może pochodzić z wielu innych źródeł. Na przykład, może wystąpić, ponieważ kryteria wyboru nie pasują, status partii jest nieodpowiedni lub artykuły nie zostały jeszcze zarezerwowane w Twoim magazynie. Tak więc, jak widać istnieje wiele możliwych przyczyn.

Wykonaj analizę zapasów

Aby szybko zidentyfikować przyczynę błędu, należy skorzystać z funkcji analizy zapasów. Można to zrobić zarówno w przypadku dokumentów wychodzących, jak i dokumentów VAL. Ponadto analizę można przeprowadzić na dowolnym wierszu dokumentu lub na całym zamówieniu.

Analiza zapasów według zamówienia

Aby przeprowadzić analizę na zleceniu, należy wykonać następujące kroki:

  1. Wybierz zamówienie, które chcesz przeanalizować
  2. Przejdź do sekcji „Działania” u góry ekranu
  3. Wybierz opcję „Analiza”
  4. Kliknij „Niedobór zapasów”

W tym przykładzie na ekranie „Analiza niedoboru zapasów” widać, że w dwóch wierszach nie ma żadnych artykułów na stanie magazynu. To powoduje pojawienie się komunikatu o błędzie w kolejności.

Analizuj dla każdego wiersza

Jeśli chcesz przeprowadzić analizę poszczególnych wierszy dokumentu i zaznaczyłeś już to zlecenie w kolejnym kroku powinieneś wybrać wiersz, który ma być analizowany (1) i kliknąć „Niedobór zapasów” (2). W ten sposób otrzymasz te same wyniki z analizy.

Samodzielnie dokonaj analizy zapasów

Chcesz dowiedzieć się więcej o korzystaniu z funkcji analizy zapasów? A może chcesz wiedzieć, jak możesz realizować zamówienia bez zapasów? Napisz do nas.

Pozostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *