Szybka kontrola jakości z dowolnego urządzenia dzięki funkcji skanowania HTML5

Szybka kontrola jakości z dowolnego urządzenia dzięki funkcji skanowania HTML5

Oprócz rejestracji zamówień i stanów magazynowych, wielu dostawców usług logistycznych musi również przeprowadzać i rejestrować kontrole jakości. Jaka jest np. temperatura w ciężarówce? Czy podczas jazdy spadła temperatura? Czy wszystkie światła nadal działają i czy palety są w przyzwoitym stanie? Jest to konieczne, aby można było śledzić stan partii, nośnika, a czasem nawet towary. Każdy wie, że kontrola jest niezbędna, aby zagwarantować jakość, dlatego wielu klientów podchodzi do tego bardzo surowo. I to właśnie od Ciebie zależy, czy będziesz świadczyć optymalną obsługę.

Uciążliwe procedury

W wielu magazynach kontrole jakości są nadal rejestrowane ręcznie na papierze. Dlaczego nadal robią to za pomocą ołówka i papieru? Po pierwsze, w większości przypadków dotyczy to znacznej liczby punktów kontrolnych. Po drugie, ponieważ nie zawsze jest to łatwiejsze do zrobienia za pomocą skanera. Klawiatury są naprawdę małe i szczególnie w chłodni rękawice lub zmarznięte dłonie nie ułatwiają tego zadania.

Wszystkie te dane następnie trzeba ponownie wprowadzić do systemu informatycznego WMS, którego na co dzień używacie. Pewnie często się zastanawiałeś czy ten cały ten proces może przebiegać znacznie szybciej.

Od kartki papieru do rozwiązania do skanowania

3PL Dynamics od lat oferuje funkcję skanowania za pośrednictwem połączenia Telnet. Jest to bardzo stabilna technologia połączona z szerokim zakresem standardowych funkcji. Dzięki temu jesteśmy w stanie tworzyć niezawodne i elastyczne procedury w sposób ciągły. Użytkownicy tej funkcji mogą w prosty i efektywny sposób rejestrować dane dotyczące procesów wejścia/wyjścia towarów, składowania i VAL w obrębie magazynu.

Procesy te są definiowane poprzez skanowanie jak największej ilości danych z kodów kreskowych. Pomyśl o numerach zamówień, numerach palet, numerach lokalizacji itp. Im więcej skanujesz, tym mniej musisz zapisywać na kartce papieru, a następnie wprowadzać ręcznie do systemu. Ograniczyliśmy ilość „kliknięć” do minimum. Dlaczego? Aby zmniejszyć marginesy błędów do minimum. Osiągamy to, wyświetlając wszystko na bardzo prostych ekranach skanerów RF. To z kolei -pozwala na znaczne obniżenie kosztów początkowych, w porównaniu z zaawansowanym technologicznie sprzętem skanującym.

Przykład skanowania Telnet

Moduł skanowania HTML5 – czas na kolejny poziom

Oprócz wspomnianego wcześniej rozwiązania skanowania, od niedawna oferujemy również moduł skanowania HTML5. Dzięki tej technice, nie pokazujemy procesów na urządzeniu skanującym, ale w przeglądarce internetowej. Dzięki temu można korzystać z tej techniki nie tylko na skanerach, ale także na smartfonie czy tablecie. Stwarza to wiele nowych możliwości. Twój ekran dotykowy działa tak, jak jesteś do tego przyzwyczajony. Rozwijane menu, klikanie opcji wyboru zapewniają większą przejrzystość niż dokonywanie wyborów za pomocą klawiszy funkcyjnych na klawiaturze. Ponadto możesz z łatwością robić zdjęcia telefonem lub tabletem i przesyłać je bezpośrednio do aplikacji Dynamics.

Przykłady skanowania HTML5
Przykłady skanowania HTML5

Porównanie zalet skanowania HTML5 z skanowaniem Telnetu

HTML5 Skanowanie wykorzystuje te same mechanizmy, co zwykłe skanowanie i korzysta z tych samych funkcji, jak metoda klasyczna. W ten sposób można w prosty sposób konfigurować te procesy w oparciu o sprawdzoną technologię. HTML5 wyróżnia się na tle klasycznej funkcji skanowania w następujących sytuacjach:

  • Kontrole jakości z wieloma punktami kontrolnymi;
  • Trzeba robić zdjęcia i dodawać je do dokumentu;
  • Kierowca musi podpisać.
  • Może umieścić to na ekranie dotykowym i łatwo dodać jako obraz

Zacznij skanować!

Niezależnie od tego, jak zorganizowałeś swoje procesy logistyczne, mamy odpowiednie rozwiązanie do skanowania na każdą sytuację. Koniec z kartką i papierem oraz podwójną rejestracją – to już przeszłość! Chcesz dowiedzieć się więcej napisz do nas.  

Pozostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *