Rejestracja opakowań – koniec problemów i automatyzacja zadań

Rejestracja opakowań – koniec problemów i automatyzacja zadań

Jako dostawca usług logistycznych dobrze wiesz, że trudno uciec od rejestracji opakowań. W Twoim magazynie mogą się jednocześnie znajdować palety, skrzynie, kartony lub kontenery. Czy zastanawiałeś się kiedyś jaką wartość pieniężną stanowią wyżej wymienione opakowania? Czy na bieżąco kontrolujesz wszystkie przyjścia i wyjścia? Coraz częściej klienci chcą, aby zadbano o rejestrację opakowań. W Microsoft Dynamics 365 Business Central z modułem 3PL Dynamics jest to dziecinnie proste!

Nadaj priorytety swoim działaniom logistycznym

Chociaż rejestracja opakowań jest bardzo ważna, jako dostawca usług logistycznych chcesz, aby Twoi pracownicy koncentrowali się głównie na działaniach logistycznych. Ma to sens, ponieważ to właśnie dzięki nim zarabiasz pieniądze. Dzięki modułowi Rejestracja opakowań w 3PL Dynamics przepływ opakowań w Twoim magazynie lub transporcie można łatwo śledzić ponieważ automatycznie łączysz go z Twoimi procesami logistycznymi. Od dziś prawidłowa rejestracja opakowań wymaga jedynie wykonania codziennych czynności.

Zmiana zakresu obowiązków

Korzystając z modułu, nie tylko zautomatyzujesz rejestrację opakowań, ale również zmienisz zakres obowiązków. Często za rejestrację opakowań odpowiedzialni są pracownicy biura. To dość dziwne bo nie pracownicy biurowi, ale pracownicy magazynu zajmują się na co dzień załadunkiem, przenoszeniem i składowaniem wszystkich opakowań, które codziennie przechodzą przez magazyn. Dzięki modułowi Rejestracja opakowań obowiązek ten zostanie przeniesiony na magazyniera. Pracownik magazynu w momencie skanowania towaru, który wchodzi do magazynu rejestruje go. W tym samym momencie bez dodatkowej pracy, automatycznie odnotowywany jest rodzaj opakowania z uwzględnieniem dostawcy, klienta, adresu i przewoźnika. Dzięki temu pracownicy biurowi będą mogli skoncentrować się na innych działaniach.

Rejestracja opakowań w WMS

Brzmi ciekawie? Teraz skupmy się na tym, jak to działa. Podczas przyjmowania lub wysyłania zamówień system 3PL Dynamics automatycznie określa, czy opakowanie powinno być rezerwowane. Możesz wskazać jaki rodzaj opakowania chcesz zarejestrować, a jakiego nie. Powiedzmy, że chcesz zarejestrować tylko palety CHEP i skrzynki CBL, ale nie chcesz rejestrować jednorazowych europalet. Rejestracja opakowań odbywa się na podstawie zaksięgowanych, szczegółowych ilości. Załóżmy, że na palecie EURO znajduje się 30 skrzynek, oprogramowanie będzie w stanie wywnioskować, że saldo palet EURO wzrosło o 1, a saldo skrzynek CBL o 30.
Jeśli te 30 skrzynek zostanie dostarczonych na palecie jednorazowej, wówczas zostanie zmienione tylko saldo skrzynek CBL.

W momencie tych rezerwacji rejestrowane są również dane przewoźnika oraz adres nadawcy lub odbiorcy. W ten sposób możesz łatwo ustalić wszystkie salda.

Rejestracja opakowań w TMS

Nie tylko w magazynie, ale również podczas transportu masz do czynienia z rejestracją opakowań. Dlatego możesz również skorzystać z modułu Rejestracja opakowań w swoim systemie TMS. W ten sposób możesz łatwo śledzić, które opakowania są przechowywane w jakim miejscu. Na przykład, możesz zobaczyć, ile pełnych palet dostarczyłeś i ile pustych palet odebrałeś. Zapobiega to komplikacjom i znacznie ułatwia fakturowanie.

Daj klientom wgląd w bilans ich opakowań

Z jednej strony, możesz wykorzystać ten moduł, aby efektywnie obsługiwać swoich klientów. Z drugiej możesz zdecydować się na udostępnienie klientom wglądu w ich bilans opakowań. Z 3PL Dynamics możesz umożliwić im przeglądanie ich własnych sald, stanów magazynowych i dokumentów za pośrednictwem portalu internetowego. W ten sposób Twój klient może sam przekonać się, jaką wartość mają opakowania w Twoim magazynie lub jaką ilość jest nadal winien dostawcy.

Chcesz dowiedzieć się więcej skontaktuj się z Nami.

Pozostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *