Następny krok w kierunku e-fulfillment: pełna automatyzacja procesów od zamówienia do kompletacji

Następny krok w kierunku e-fulfillment: pełna automatyzacja procesów od zamówienia do kompletacji

Aby pozostać o krok przed konkurencją, w dynamicznie rozwijającym się świecie e-commerce konieczne jest usprawnienie przepływu pracy i zminimalizowanie czynności wykonywanych ręcznie. Twoje operacje muszą być w stanie obsłużyć duże wolumeny, krótkie terminy dostaw i rosnące zapotrzebowanie ze strony sklepów internetowych. Wszystko to w czasach, gdy coraz trudniej o wykwalifikowanych pracowników logistyki. Automatyzacja jest zatem logiczną odpowiedzią na te wyzwania. Należy dążyć do wydajności. Dążyć do całkowicie zautomatyzowanego, kompleksowego przepływu pracy w procesie e-realizacji z pomocą DataHub, 3PL Dynamics i zrobotyzowanego WCS.

Od zamówienia do odbioru bez ingerencji pracowników

Robotyzacja jest trendem numer jeden w logistyce od wielu lat, a jej możliwości są nieograniczone. Musisz jednak dostosować swoją działalność i oprogramowanie do tych zmian. Chętnie Ci w tym pomożemy! Niedawno zrealizowaliśmy całkowicie zautomatyzowany proces dla jednego z naszych klientów, dzięki połączeniu DataHub, WMS i systemu kontroli magazynu HAI Robotics.

Jak to działa? Zamówienia w sklepie internetowym trafiają do systemu WMS poprzez integrację EDI. Zamówienia te są następnie automatycznie przekazywane do systemu WCS. Tam automatycznie sterowane roboty pobierają artykuły i umieszczają je w miejscu pakowania. Wszystko to bez konieczności ręcznego wprowadzania danych!

„Klient oczekuje, że jego zamówienie zostanie dostarczone następnego dnia. To spore wyzwanie dla dostawców usług logistycznych. Kiedyś osoba kompletująca zamówienia potrzebowała do dwudziestu minut, aby w pełni skompletować zamówienie. Teraz, dzięki integracji HAI Robotics i 3PL Dynamics, możemy za pomocą jednego przycisku skompletować sto pozycji zamówienia w ciągu pięciu minut. Dzięki temu możemy znacznie łatwiej reagować na te krótkie terminy dostaw”.

Rick Voskamp, Business Development Manager w Fox Global

Sprawna współpraca między klientem, 3PL Dynamics i robotami magazynowymi

DataHub łączy platformę e-commerce klienta z 3PL Dynamics. Kompletny elektroniczny przepływ zamówień między platformą a systemem WMS jest zintegrowany w standardowy sposób. W ten sposób 3PL Dynamics przesyła informacje o zmianach artykułów, odbiera zamówienia i wysyła aktualizacje zamówień zawierające informacje o śledzeniu. Dodatkowo, informacje na temat przesyłek mogą być wysyłane do systemu zarządzania dostawami, takiego jak NShift. W ten sposób klient i konsument stale mają najnowszy status zamówienia.

Co więcej, DataHub działa jako pomost między oprogramowaniem logistycznym a WCS (w tym przypadku) HAI Robotics, pomagając usprawnić proces kompletacji od A do Z. Nie ogranicza się to jednak tylko do kompletacji. Również zarządzanie zapasami i uzupełnianie są całkowicie zautomatyzowane dzięki DataHub i procesom logistycznym, które są standardowo dostępne w WMS. W ten sposób artykuły zakupione online będą gotowe do odbioru przez autonomiczne roboty WCS.

„System WMS automatycznie sygnalizuje konieczność uzupełnienia zapasów. Dlatego nie musimy martwić się o dostępne zapasy w WCS, a proces kompletacji może trwać dzień i noc”.

Rick Voskamp, Business Development Manager w Fox Global

DataHub: kluczowy gracz w przepływach komunikacyjnych

Największą zaletą korzystania z DataHub jako platformy pośredniczącej między różnymi systemami jest to, że owe systemy nie muszą się ze sobą bezpośrednio komunikować. Dzięki wykorzystaniu DataHub powstaje środowisko, w którym systemy mogą nadal pracować z własnym interfejsem, strukturą wiadomości i metodą uwierzytelniania. Bez żadnych opóźnień w samej komunikacji. Ten rodzaj komunikacji umożliwia również autonomiczną pracę systemów. W przypadku awarii jednego z nich, DataHub natychmiast to zauważy.

Wyprzedź konkurencję

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości procesów e-fulfillment? A może chcesz uzyskać więcej informacji na temat integracji między 3PL Dynamics i WCS firmy HAI Robotics? Napisz do nas i zrób kolejny krok!

Pozostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *