Czy Twoje oprogramowanie jest wystarczająco elastyczne, aby przetrwać kryzys związany z koronawirusem?

Czy Twoje oprogramowanie jest wystarczająco elastyczne, aby przetrwać kryzys związany z koronawirusem?

Wszystkie coroczne targi branżowe, na całym świecie, zostały odwołane w tym roku z powodu COVID-19. Osobiście jestem rozczarowany tym faktem, bo tego typu wydarzenia były zawsze świetną okazją aby poznać nowości technologiczne, zaprezentować swoje rozwiązanie i nawiązać kilka nowych kontaktów. Na szczęście są inne sposoby uzyskiwania informacji o naszym rozwiązaniu logistycznym. I na szczęście Ty, jako operator logistyczny, zdajesz sobie sprawę, bardziej niż kiedykolwiek, jakie jest ważne, aby znaleźć odpowiednie oprogramowanie, które pomoże Ci przetrwać te trudne czasy.

Ewolucja w oprogramowaniu logistycznym

Chociaż cały sektor stoi obecnie w obliczu kryzysu, to jednak zainteresowanie oprogramowaniem logistycznym nie maleje. Popyt na nasze rozwiązanie jest taki sam jak w latach poprzednich, a my realizujemy projekt po projekcie. Można by powiedzieć „dziwne”, bo przecież, jak wspomniałem, cała gospodarka stoi w obliczu kryzysu, co sprawia, że inwestowanie jest ryzykowne. Jednak nic nie wydaje się dalsze od prawdy. Oprogramowanie to inwestycja, która zmniejsza ryzyko. Inwestycja, która powinna pomóc Twojej organizacji na najbliższe lata i powinna płynnie dopasować się do Twoich codziennych procesów.

Rozwój na przestrzeni lat

Na szczęście spojrzenie na oprogramowanie biznesowe zmienia się w porównaniu do lat poprzednich, również wśród operatorów logistycznych. Wcześniej systemy IT było postrzegane jako narzędzie, z którego miał korzystać tylko księgowy, a większość operacji prowadzono w Excelu. Jednak z biegiem lat te programy są przestarzałe dlatego, gdy chcesz w chwili obecnej zoptymalizować swoje oprogramowanie, będzie to wiązało się z dużą ilością czasu i pieniędzy.

Skutki wywołane pandemią

Teraz, ze względu na skutki wywołane pandemią, branża logistyczna jest zmuszona do zmian. Dostawcy usług logistycznych mają do czynienia ze zmniejszającymi się wolumenami, gdy np. współpracują z branżą hotelarska lub gastronomiczną. Albo są zmuszeni do przeprojektowania swojego magazynu pod kątem procesów e-realizacji, ponieważ zyskują one teraz na popularności zarówno w B2C, jak i B2B. Podsumowując możemy stwierdzić, że w czasach koronawirusa coraz więcej sprzedajemy online.

Wyzwanie, przed którym stoisz

Przedsiębiorca stoi teraz przed wyzwaniem dostosowania swojej firmy i utrzymania jej w dobrej kondycji finansowej. Należy poszukiwać nowych wolumenów, a nawet świadczyć zupełnie nowe usługi. I oto mamy do czynienia z niestandardowym rozwiązaniem, o którym myśleliście, że jest waszym USP (Unique Sales Point) dziesięć lat temu. Jednak teraz, to rozwiązanie może być hamulcem dla Twojej zmiany kursu ponieważ oprogramowanie nie rozrasta się wraz z postępem technologicznym i nie jest możliwe wsparcie pożądanych, nowych usług lub wymagań klientów.

W praktyce

Brzmi znajomo? Nie tylko u Ciebie. Często spotykam się z podobnymi przypadkami – np. operator, który ewoluował z prostego wynajmu powierzchni magazynowej do skomplikowanej kompletacji dla E-fulfilment. Dlaczego? Po prostu – w logistyce dla sklepów internetowych jest finansowanie umożlwiające przetrwanie kryzysu. Jasne, to brzmi prosto ale pułapka polega na tym, że obecne rozwiązania informatyczne często wspierają tylko działania „cało paletowe”, a nie kombinację obu typów działalności. Albo rozwiązanie zostało wdrożone przez dostawcę, którego priorytetem nie był dalszy rozwój, nie mówiąc już o skoncentrowaniu się na potrzebach logistycznych. Często bywa też tak, że Twoje rozwiązanie idealnie pasowało do Twojej działalności w zakresie przewozów lotniczych, ale teraz ta część biznesu jest już prawie całkowicie zamknięta, a Ty skupiasz się na magazynowaniu, którego Twój system nie obsługuje. Innymi słowy: rozwiązanie to nie spełnia potrzebnej elastyczności.

Standard branżowy

Oferowane przez nas rozwiązanie branżowe 3PL Dynamics może wspierać kompleksowo Twoje usługi logistyczne od A do Z. Robimy to na nowoczesnej platformie ERP opartej na Microsoft Dynamics, która jest stale aktualizowana i optymalizowana przez naszych klientów o nowe funkcjonalności logistyczne, a zatem ma szerokie zastosowanie w logistyce.

Nie ma czasu na odpoczynek

Czy odwołanie wydarzeń logistycznych oznacza, że cała branża powinna poczekać na przyszłoroczną edycję? Oczywiście, że nie. Chcesz się zmienić? Albo inaczej – czy musisz się zmienić, aby przetrwać w najbliższej przyszłości i być elastycznym wobec swoich klientów? W takim razie nie czekaj, tylko natychmiast odkryj wszystkie możliwości naszego systemu.

Pozostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *