Analizuj dane w czasie rzeczywistym w 3PL Dynamics

Analizuj dane w czasie rzeczywistym w 3PL Dynamics

Od tego nie można już uciec – praca oparta na danych staje się coraz ważniejsza. Widzimy, że wielu przedsiębiorców z branży logistycznej podąża za tym rozwojem. Wielu z nich już teraz rejestruje swoje dane w formie cyfrowej, jednak nadal ma trudności z przetwarzaniem ich na informacje użyteczne. Na przykład, dane są często eksportowane do programu Microsoft Excel, w celu w pozyskania i przekształcenia ich w informacje. Jednak praca z wszystkimi rodzajami arkuszy Excel jest bardzo podatna na błędy, a używane zakładki często nie są aktualne. Inną opcją jest skorzystanie z zewnętrznego rozwiązania BI, ale dla wielu przedsiębiorców jest to zbyt duży krok i stworzenie odpowiednich dashboardów (pulpitów) jest zbyt skomplikowane. Krótko mówiąc, nie możesz już uniknąć pracy zorientowanej na dane, ale czy wiesz jak wykorzystać swoje dane na swoją korzyść?

Analizuj dane w czasie rzeczywistym w 3PL Dynamics

Przejmij kontrolę nad swoimi danymi

Dzięki odpowiednim narzędziom, w mgnieniu oka będziesz mógł korzystać z właściwych informacji cyfrowych. Ponieważ analizując obecną wiedzę (lub dane), można znaleźć wąskie gardła w procesach i przewidzieć je. Poza tym, może to pomóc Ci spojrzeć w przyszłość: ile zamówień jest planowanych? I ile palet jest wydawanych? To ważne pytania, na które odpowiedź pomoże Ci zachować kontrolę nad Twoimi działaniami logistycznymi. Aby odpowiedzieć na te pytania, wprowadziliśmy dwa moduły w Dynamics Business Central: Analytics Essentials i Analytics Advanced.

Uzyskaj bezpośredni wgląd w swoje dane

Dzięki modułom analitycznym w 3PL Dynamics możesz łatwo i szybko analizować swoje dane. Dzięki modułom Analytics Essentials możesz skonfigurować dashboardy (ekrany) bezpośrednio w 3PL Dynamics, bez żadnych zewnętrznych narzędzi. Pulpity te pomogą Ci uzyskać wgląd w Twoje dane, a tym samym działać i podejmować decyzje na podstawie poprawnych i rzeczywistych informacji. Dzięki modułowi Analytics Advanced (wcześniej znanemu jako Power BI) możesz analizować swoje najważniejsze wskaźniki KPI poprzez rozszerzenie Power BI firmy Microsoft.

Analytics Essentials

W standardowym zestawie modułu Essentials opracowano wiele pulpitów/ekranów do wyświetlania danych w praktyczny i przejrzysty sposób. Na podstawie tych danych można uzyskać przybliżone i bardziej szczegółowe informacje. Poniżej przedstawiam dostępne dashboardy (pulpity).

Pulpity obciążenia

Przede wszystkim możesz uzyskać wgląd w obciążenie związane z pracą w Twoim magazynie, z podziałem na klientów i pracowników. Za pomocą tych pulpitów możesz się dowiedzieć ile zadań jest otwartych, ilu pracowników jest aktywnych i jaka jest ich wydajność. Ponadto można łatwo sprawdzić, ile zamówień na jednego klienta jest jeszcze otwartych, ile paczek należy odebrać i ilu pracowników pracuje dla tego konkretnego klienta. Masz również pod ręką informacje o planowanych i zakończonych podróżach. W ten sposób otrzymasz odpowiedzi na pytania takie jak: jaki jest status wyjazdu? Jaka jest oczekiwana liczba przewoźników? Macie, nie tylko mają wgląd w swoich klientów i trasy. Za pomocą pulpitów możesz również śledzić postępy i aktywność pracowników magazynu.

Cła

Prowadzisz czynności celne? A może będziecie je mieli w 2021 roku? Wówczas z łatwością będziesz mógł zagłębić się w swoje dane i zoptymalizować procesy biznesowe dzięki pulpitom informacyjnym skoncentrowanym na obsłudze celnej w Analytics Essentials. Dzięki temu modułowi możesz na przykład wyświetlać stany magazynowe i powiązane dokumenty w kartotece celnej.

Działania VAL

Jako dostawca usług logistycznych, możesz również zaoferować swoim klientom dodatkowe usługi. Na przykład, możesz zająć się przepakowywaniem towarów swoich klientów lub przeprowadzić kontrolę jakości w przypadku zwrotów. Jakie mogą być Twoje działania w VAL, dzięki nowemu modułowi możesz łatwo zobaczyć postęp działań, odpady, koszty, przychody, marżę, liczbę godzin i wiele więcej.

Więcej informacji o Analytics Essentials?

Jesteś ciekawy możliwości, jakie daje moduł Analytics Essentials? A może jesteś zainteresowany tym, co moduły analityczne mogą zrobić dla Ciebie? Napisz do nas!

Pozostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *