Trzy etapy w kierunku Microsoft SaaS

Trzy etapy w kierunku Microsoft SaaS

Odnieść sukces w logistyce oznacza znacznie więcej niż tylko dbanie o działania logistyczne klientów. Jako dostawca usług logistycznych wiesz o tym aż za dobrze. Stale wprowadzasz innowacje, aby wyprzedzić konkurencję i jeszcze bardziej usprawnić swoje procesy. Idziesz do przodu. Tak jak technologia, na której opierają się Twoje procesy logistyczne. Dlatego nie jest zaskoczeniem, że oprogramowanie działające w oparciu o Microsoft SaaS jest coraz popularniejsze. Jest to rozwój, za którym podąża również nasz peleton. Z tego względu, pomożemy Ci z powodzeniem przejść z Twojego środowiska On-Prem lub chmury do Microsoft SaaS przy pomocy trzech etapów. Dzięki temu, ponownie ruszysz do przodu.

Dlaczego Microsoft SaaS?

Oprócz rozwiązania On-prem lub Cloud (IaaS), istnieje trzecia opcja: Microsoft Cloud (SaaS). Dzięki temu serwer, na którym działa Twoje oprogramowanie, jest w całości zarządzany przez Microsoft. Ze wszystkimi dodatkowymi zaletami. Między innymi Twoje oprogramowanie jest bardziej zabezpieczone przed naruszeniem danych, nie musisz zatrudniać ekspertów do zarządzania środowiskiem chmurowym, istnieje więcej możliwości integracji, a także szybciej otrzymujesz aktualność. To wystarczający powód, by zdecydować się na ten krok.

Etap 1: Przygotowanie

Odpowiednie przygotowanie decyduje o powodzeniu całego przedsięwzięcia. Dlatego w pierwszej fazie poświęcamy temu szczególną uwagę. Podczas przygotowań, wspólnie przyglądamy się Twojej obecnej sytuacji. Sprawdzamy jakie masz integracje? Jak skonfigurowane są uprawnienia związane z ochroną danych? I jaki jest stan Twojej bazy danych? Podczas tych spotkań przygotowawczych możemy (na przykład) zdecydować się na uporządkowanie Twojej bazy danych z pomocą konsultanta funkcjonalnego albo przeprowadzić migrację do pustej bazy danych.

Ponadto omawiamy, jakie działania musisz podjąć, np. stworzyć AzureAD z odpowiednimi uprawnieniami. W ten sposób wszystkie strony wiedzą, czego się oczekuje, a droga do tego udanego go-live jest jasna.

Etap 2: Testowanie

Testowanie rozwiązania Microsoft Cloud działa nieco inaczej niż zwykle. Podczas przejścia ze środowiska On-premise lub naszej chmury, „synchronizujemy” Twoje nowe środowisko produkcyjne w Microsoft SaaS. Jednak, nie będziesz od razu pracować w tym środowisku. Najpierw uruchomimy kopię jako środowisko testowe.

Podczas fazy testowej, poprosimy Cię o jednorazowe przetestowanie wszystkich Twoich działań. Oprócz sprawdzenia swoich podstawowych procesów, pamiętaj o przetestowaniu działań związanych z drukowaniem, integracją danych, obsługą poczty i przechowywaniem plików. Jeśli napotykasz na problemy lub będziesz potrzebować porady podczas testów zawsze możesz polegać na naszym konsultancie, który odpowie na Twoje pytania.

Trzy etapy w kierunku Microsoft SaaS

Czy aby na pewno nic nie przeoczyłeś? Przetestuj następujące procesy i zaznacz odpowiednie pola:

  • Cały Twój podstawowy proces, w tym procesy skanowania.
  • Wysyłanie wiadomości e-mail w chmurze Microsoft.
  • Integracje danych za pomocą DataHub lub innych integracji*.
  • Drukowanie w chmurze Microsoft Cloud
  • Przechowywanie plików, ponieważ pliki nie są już przechowywane lokalnie

*Korzystasz z DataHub? Jeśli tak, to upewnimy się, że Twoje integracje działają z OAuth2. W przypadku innych integracji musisz to skonfigurować samodzielnie.

Etap 3: Go-live

Moment, na który Ty i Twój zespół czekaliście: uruchomienie nowego rozwiązania SaaS. Ponieważ aktualizacje SaaS odbywają się co miesiąc, ważne jest, aby rozpocząć pracę w okresie, w którym nie jest planowana żadna aktualizacja. W przeciwnym razie uruchomisz wersję, której jeszcze nie przetestowałeś, a to może skutkować nieoczekiwanymi problemami. Te kwestie są już omawiane w fazie przygotowawczej, więc nie musisz się o nie martwić.

Wsparcie powdrożeniowe

Po wdrożeniu systemu oczywiście możesz liczyć na wsparcie. Nasi konsultanci są do dyspozycji, aby pomóc kluczowym użytkownikom we wszelkich problemach. Po zakończeniu pierwszej aktualizacji możesz liczyć na mniejszą liczbę problemów przy kolejnych aktualizacjach systemu Dynamics. Ponadto trzeba będzie poświęcić mniej czasu na testowanie. Ponieważ nowe środowisko oprogramowania jest aktualizowane co miesiąc, wpływ każdej aktualizacji będzie znacznie mniejszy na codzienną pracę.

Spraw, aby Twoje obecne rozwiązanie On-prem było przyszłościowe

Chcesz przenieść swoje środowisko do Microsoft SaaS? Z chęcią przeprowadzimy Cię przez wszystkie etapy krok po kroku. Dzięki temu wykluczymy wszelkie przeszkody, a Ty będziesz przygotowany na przyszłość. Chcesz dowiedzieć się więcej? Napisz do nas!

Praktyczne wskazówki:

  • Skup się tylko na aktualizacji. Nie próbuj dodawać nowych funkcjonalności lub wdrażać nowych modułów podczas aktualizacji. Wówczas możesz (zawsze) polegać na naszym dziale wsparcia, który pomoże Ci rozwiązać problemy.
  • Jeśli napotykasz na trudności podziel się swoimi problemami. Dzięki temu będziemy mogli pomyśleć o rozwiązaniu we wczesnej fazie.
  • Nie traktuj tego przejścia zbyt lekko. Zainwestuj czas na testowanie. Z doświadczenia wiemy, że dokładne testowanie prowadzi do dobrego wyniku.
  • Jeśli już wiesz, że przeprowadzisz aktualizację za kilka miesięcy to już teraz zacznij przygotowania od mapowania swoich integracji.
Pozostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *