Drukuj etykiety szybciej i bardziej efektywnie dzięki nowemu API Transsmart

Drukuj etykiety szybciej i bardziej efektywnie dzięki nowemu API Transsmart

Drukowanie etykiet, znalezienie najlepszego kuriera czy sprawdzanie najnowszego statusu zamówienia. Te czynności mogą wydawać się niewielką częścią Twojego procesu logistycznego, jednak w szczególności one mają ogromny wpływ na efektywność Twojej operacji. Dlatego 3PL Dynamics współpracuje z Transsmart (powered by nShift) – zaawansowaną platformą wysyłkową, która w standardowy sposób integruje się ze wszystkimi Twoimi przewoźnikami. Na przykład, możesz z łatwością pobrać właściwe etykiety dla ponad 800 przewoźników z całego świata. Dzięki Transsmart nie potrzebujesz indywidualnej integracji. Zamiast tego możesz wykonywać wszystkie żądania w jeden, standardowy sposób, a dzięki integracji pomiędzy 3PL Dynamics i Transsmart, możesz to zrobić bezpośrednio ze swojego oprogramowania logistycznego.

Przejście z Transsmart 2.0 na Transsmart API

Jeszcze nie tak dawno temu poznaliśmy system Transsmart 2.0. Był to dla wielu nowy sposób na integrację z platformą. Jednak jak wiadomo, logistyka i technologia nigdy nie stoją w miejscu. Dlatego teraz przedstawiamy kolejny krok: integrację z API Transsmart.

Nie wchodząc zbytnio w szczegóły techniczne, poniżej wyjaśnimy różnicę między tymi dwoma rozwiązaniami.

Transsmart 2.0. krótkie podsumowanie

W obecnej wersji integracji z Transsmartem, oprogramowanie tworzy wiadomość 'DoBooking’ poprzez standardowy moduł połączeń. Następnie można wydrukować etykiety za pomocą polecenia „Getdocs”. Aktualny status zamówienia można sprawdzić za pomocą komunikatu „Getstatus”.

Nowa integracja z Transsmartem

W nowej sytuacji integrujesz się z platformą Transsmart poprzez Datahub. Robisz to za pomocą API. Jeżeli chcesz wydrukować etykiety, to bezpośrednio następuje to poprzez ”Rezerwacja” -> ”Drukuj”. Datahub może nawet wysłać etykietę bezpośrednio do Twoich drukarek.

Poszukujesz najbardziej aktualnego statusu zamówienia? Nie musisz już pytać o niego co minutę poprzez wiadomość 'Getstatus’. Zamiast tego Transsmart przesyła najnowsze statusy automatycznie do Datahub, który aktualizuje je w 3PL Dynamics.

Co więcej, jeśli nie posiadasz jeszcze integracji z Transsmart, możesz teraz uzyskać dostęp do konfiguracji poprzez komunikat „Getbookingprofiles”. Proste.

3 praktyczne korzyści z zastosowania API Transsmart

Integracja bardzo się zmieniła z perspektywy czasu. Jak więc te zmiany pomagają użytkownikom w praktyce?

1. Większa elastyczność i kontrola

Dzięki rozwojowi integracji pomiędzy 3PL Dynamics i Transsmart, znowu jesteś na bieżąco ze wszystkimi aktualnościami. Masz znów pewność, że dysponujesz najnowszą technologią. Ponadto, jesteś o wiele bardziej elastyczny. Nie używasz już parametrów w komunikatach, lecz pracujesz na dokumentach za pomocą kodów. Dzięki temu możesz wprowadzić do swojej integracji Transsmart różne parametry dla każdego dokumentu, klienta lub adresu dostawy.

2. Szybsza strona

Nowa integracja z Transsmartem jest szybsza i to na wszystkich płaszczyznach. Proces od zamówienia do wydruku składa się z trzech kroków: zaksięgowania zamówienia, otrzymania etykiet i wydrukowania etykiet. Wszystkie te trzy etapy zostały usprawnione. Dzięki temu całkowity czas trwania procesu jest cztery razy szybszy.

Co więcej, działania oparte na aktualnym statusie zamówienia nie są już uzależnione od momentu zapytania o status. Teraz Datahub natychmiast aktualizuje Twoje środowisko 3PL Dynamics na podstawie otrzymanego sygnału od przewoźnika. Dzięki temu zawsze masz aktualny status zamówienia od razu.

3. Bezpieczeństwo

Ponieważ korzystasz z Datahub, OAuth2 jest używany jako metoda autoryzacji. Dzięki temu chronisz przed intruzami i wzmacniasz ochronę swoich systemów cyfrowych.

Potrzebujesz więcej informacji?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat rozwoju Transsmart API lub potrzebujesz pomocy w konfiguracji nowej integracji napisz do nas.

Pozostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *