Rozwiązanie oparte na infrastrukturze własnej, a oprogramowanie w chmurze

Rozwiązanie oparte na infrastrukturze własnej, a oprogramowanie w chmurze

Technologia ma ogromne znaczenie dla Twojej działalności logistycznej. Dobrze działający software pomaga odnieść sukces. Jednak czasy, gdy uruchamiano na lokalnych serwerach oprogramowanie tworzone samodzielnie, już dawno minęły. Dostawcy rozwiązań informatycznych masowo przechodzą na chmurę. Jako operator logistyczny nie możesz pozostać w tyle. Już niedługo nie będziesz w stanie sprostać wymaganiom swoich klientów oraz nie będziesz mógł skutecznie wspierać swojej działalności logistycznej. My oraz Microsoft, koncentrujemy się na chmurze. Wchodzisz w to? W tym artykule wymieniliśmy korzyści płynące z rozwiązania opartego na chmurze.

Zagrożenia związane z własnym sprzętem

Dostawcy oprogramowania na całym świecie koncentrują się na chmurze! Każdy chce podążać za tym trendem. Nie bez powodu! Instalowanie oprogramowania na serwerach działających w środowisku lokalnym wiąże się bowiem z coraz większymi zagrożeniami.

Rosnące cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo to jeden z największych powodów, dla których warto zrezygnować z rozwiązań lokalnych i przejść na chmurę. Jako dostawca usług logistycznych stanowisz interesujący cel cyberataków. Działasz w środku łańcucha dostaw, co sprawia, że konsekwencje przestoju Twoich systemów są ogromne. Na takie ataki najbardziej narażone są rozwiązania działające lokalnie. Takie oprogramowanie często nie jest aktualizowane do najnowszych wersji, a Ty jesteś zdany na siebie, jeśli chodzi o zabezpieczenie swoich danych.

Brak (dobrych) pracowników

Często zdarza się, że wiedza na temat serwerów i systemów spoczywa wyłącznie na jednym pracowniku. Jeśli osoba zajmująca się infrastrukturą IT odejdzie z Twojej firmy pojawia się problem! Dlatego lepiej jest zlecić opiekę nad środowiskiem IT zewnętrznym ekspertom.

Skup się na swojej podstawowej działalności

Oprogramowanie i sprzęt stają się coraz bardziej złożone. Niemożliwe jest, aby jednocześnie zajmować się operacjami logistycznymi i najlepiej zarządzać sprzętem. Co więcej, należy zadać sobie pytanie, czy na pewno jest to zadanie, którym powinniśmy się zajmować. Czy nie lepiej skoncentrować się na podstawowej działalności logistycznej, zamiast skupiać się na środowisku IT?

Przepisy i regulacje prawne

Coraz częściej powodem, dla którego lokalny system nie wystarcza, są przepisy i regulacje prawne. Na przykład, może się zdarzyć, że będziesz musiał udostępnić wgląd w swoje towary straży pożarnej lub urzędowi celnemu. Albo władze zażądają, aby kontrolę nad administracją sprawowała certyfikowana instytucja, tak jak ma to miejsce w Stanach Zjednoczonych.

Korzyści z rozwiązania SaaS

Nie ulega wątpliwości, że uruchamianie oprogramowania na własnym sprzęcie nie jest już dobrym rozwiązaniem. Ale jakie masz alternatywy? Najlepszym wyjściem jest rozwiązanie oparte na chmurze. A dokładniej: rozwiązanie oparte na chmurze, w pełni zarządzane w ramach Microsoft SaaS. Właśnie w tym kierunku zmierza nasz peleton.

Skalowanie w górę i w dół

Rozwój chmury przynosi nowe formy subskrypcji. Klient płaci miesięczną opłatę uzależnioną od ilości użytkowników korzystających z rozwiązania. Dzięki temu można dostosować system do bieżących potrzeb firmy. Co więcej, miesięczne subskrypcje sprawiają, że zakup oprogramowania nie wymaga dużych nakładów finansowych.

Zalety cenowe

Rozwiązanie w chmurze jest dużo tańsze. Zwłaszcza gdy spojrzymy na całkowite koszty jej posiadania. Utrzymanie i wymiana sprzętu IT generuje dodatkowe koszty. Rosną też wydatki związane z zarządzaniem infrastrukturą lokalną. Decydując się na chmurę możesz zapomnieć o tych kosztach.

Szybkie aktualizacje

Dzięki chmurze, a w szczególności usłudze Microsoft SaaS, masz pewność, że Twoje działania są zawsze wspierane przez najnowszą technologię. Środowisko SaaS jest aktualizowane co miesiąc. Oznacza to również, że wpływ poszczególnych aktualizacji jest mniejszy, a podczas testowania nowej wersji pojawia się mniej błędów.

Więcej możliwości integracji

Na koniec należy dodać, że rozwiązanie oparte na chmurze oferuje więcej możliwości integracji z innymi aplikacjami działającymi w tym środowisku. Takie rozwiązanie jest znacznie prostsze od integracji pomiędzy różnymi systemami działającymi w środowiskach lokalnych.

Od rozwiązań on-premise do SaaS

Po zapoznaniu się ze wszystkimi powyższymi korzyściami przejście na rozwiązania w chmurze nabiera jeszcze większego sensu. Teraz pozostaje pytanie: kiedy zrobisz krok w przyszłość?

Czy chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak 3PL Dynamics wspiera środowisko Microsoft SaaS? Napisz do Nas.

Pozostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *